Korsan İsrail ve teröristlerin eş zamanlı Şam’a saldırıları ortaklıklarının net ve aleni kanıtıdır

Tarih: 06 Aralık 2017 Saat: 18:36

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı İsrail’in Şam kırsalı Cemraya ve Küsve bölgelerine tekrarlanan füze saldırıları ve buna eş zamanlı olarak terör örgütlerin başkent Şam ve kırsalında sivil yerleşim alanlarına yoğun füze saldırıları konusunda Birleşmiş Milletler genel sekreteri ve Güvenlik Konseyi başkanına eş iki resmi mektup gönderdi.

BM ve BMGK’nin arşivlerinde resmi belge niteliğinde olan mektubunda bakanlık; İsrail saldırılarının onun ortakları olan terör örgütlerin sivil yerleşim alanlarına gelişigüzel füze saldırılarına eş zamanlı gelmesinin İsrail ile bu terör örgütleri arasındaki sıkı bağlantı, koordinasyon, ittifak ve bağlantılara açık ve kesin bir kanıt teşkil ettiğinin altını çizdi.

Bakanlık Suriye ve halkına yönelik yürütülen bu savaşta İsrail’in radikal teröre desteğinin açık ve aleni bir hale geldiğine dikkat çekerken, İsrail ile radikal teröristler arasındaki bağlantı ve ortaklığın tüm dünya ülkeleri ve kamuoyu önünde net ve kuşkusuz bir şekilde deşifre olduğunu kaydetti.

İsrail’in aleni ve açık bir şekilde Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi, IŞİD ve daha başka isimler altında faaliyet gösteren radikal terör örgütlerin ortağı haline geldiğini belirten bakanlık; uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alan bu terör örgütlerin İsrail’den askeri ekipman, finans, talimat, plan ve uygulama dahil her türlü destek aldıklarının altını çizdi.

Bakanlık Suriye’nin bir kez daha İsrail’i saldırılarını ve terör örgütlere desteğini sürdürmesinin yol açacağı tehlike ve tırmandırmalara karşı uyardığına vurgu yaptı.

BM ve BMGK’den İsrail’in saldırılarına ve teröre desteğine son vermesi için acil ve etkin icraatlar almasını talep eden bakanlık; uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alan radikal terör örgütlere desteğinden dolayı da İsrail’den hesap sorması talebinde bulundu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git