İran’ın Irak büyükelçisi Irak’ın IŞİD karşısındaki zaferini tebrik etti

Tarih: 11 Aralık 2017 Saat: 22:09

İran’ın Irak büyükelçisi İrec Mescidi, Irak devleti ve halkının terör örgütü IŞİD ve diğerlerine karşı nihai zaferini tebrik etti.

İran’ın Irak büyükelçisi İrec Mescidi, Irak cumhurbaşkanı Fuat Masum ve başbakan Haydar el’İbadi ve dışişleri bakanı İbrahim Caferi’ye gönderdiği ayrı ayrı mesajında, terör örgütü IŞİD’e karşı nihai zaferin stratejik ve mühim olduğunu belirterek tebrik etti.

İran’ın Irak büyükelçisi mesajında, ”IŞİD karşısında nihai zaferin Irak müslüman halkının fedakarlıkları ve Irak ordusu ve dini mercilerin desteğindeki halk direniş güçlerinin yorulmak bilmez çabaları sonucu gerçekleştiğini’ söyledi.

Irak başbakanı Haydar el’İbadi, cumartesi günü yaptığı açıklamada resmen terör örgütü IŞİD karşısında nihai zaferi ilan etti ve tebrik etti.

Bilindiği gibi terör örgütü IŞİD 2014 yılında Amerika ve Arabistan’ın desteğinde, Irak’a saldırmış ve Irak’ın bazı bölgelerini işgal etmişti ama Irak ordusu ve halk gönüllü güçlerinin desteği ve fedakarlıkları sonucu ve İran’ın destekleri sayesinde terör örgütü unsurlarının bu ülkedeki sultalarına son verildi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git