Suriye İçişleri ve Adalet Bakanları Şam Merkez Cezaevinde mahkûmların sorunlarını dinledi

Tarih: 11 Ocak 2018 Saat: 21:57

Suriye İçişleri Bakını Muhammed el Şear ve Adalet Bakanı Haşim el Şear bugün Şam Merkez Cezaevine saha ziyaretinde bulunarak mahkûmların durumlarını incelerken endişelerini ve taleplerini dinledi.

İçişleri Bakanı Şear, mahkûmların sorunlarının çözümleri ve tüm hakları için uğraştıklarını ifade ederken mahkûmların sorunları ve çözümleriyle ilgilenecek bir komitenin kurulacağını belirtti.
İçişleri Bakanı Şear cezaevi idaresinin yiyecek, giyecek, sağlık hizmetleri ve mahkûmların tüm insani durumları en iyi hizmet ve koşulları temin etmeye büyük özen gösterdiğine dikkat çekti. Mahkûmların tüm istek ve sorunlarıyla yakından ve dakik bir şekilde ilgilenileceğini belirten Şear; saha ziyaretinden amacın mahkûmların sorun ve taleplerini dinleyip çözmek olduğunu kaydetti.

Adalet Bakanı Şear ise ziyaretin mahkûmların mahkumların durumunu kanuni açıdan incelemek ve yargı işlemlerini hızlandırıp koşullarını iyileştirmek olduğunu belirtti. Henüz davaları görülmeyenlerin davalarını hızlı bir şekilde inceleme ve karara bağlamakla birlikte hükümlülerin tüm talep ve sorunlarını belirleyip ilgilenecek bir komitenin teşkil edileceğini açıklayan Adalet Bakanı Şear; kanunun herkesin üstünde olduğunu ve herkese adil bir şekilde uygulanacağını kaydetti. Adalet Bakanı aynı zamanda komitenin tutuklu ve mahkumların sorunlarını çözeceğini de vurguladı.
Tutuklu ve mahkumlar sorunlarının dikkate alınması ve çözüm için çaba harcanmasından memnuniyetlerini ifade ederlerken, yargı süreçlerinin kısa süre içinde tamamlanması talebinde bulundular.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git