Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı: İsrail savaş uçağının düşürülmesi Suriye’nin kararlığını gösterdi

Tarih: 12 Şubat 2018 Saat: 22:13

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı; bu ülkeye saldıranların kaderinin, İsrail savaş uçağının kaderi gibi olacağını kaydetti.
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad yaptığı açıklamada; Suriye’ye saldırmaya kalkışanların kaderinin İsrail savaş uçağı gibi olacağını vurguladı.

Şam’da İran İslam Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde İslam İnkılabı’nın zafer yıldönümü dolaysıyla düzenlenen merasimde konuşan Mikdad; Suriye ordusunun siyonist rejim savaş uçağını düşürmekle, Suriye’nin düşmanlarını yenme kararı aldığını gösterdiğini kaydetti.
İran’ın Suriye’ye, teröristler ve yabancıların saldırılarına karşı verdiği destek ve de İran’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma hedefiyle Amerikan-Siyonist projesini etkisizleştirme çabalarına işaret eden Mikdad, İran ve Suriye ilişkilerinin kardeşçe olduğunu ve iki milletin kültür ve medeniyetinden kaynaklandığını vurguladı.
Suriye savunma sistemi, bu ülke ordusuna ait bir merkeze saldıran düşman İsrail’e ait F-16 savaş uçağını cumartesi hedef alarak düşürdü.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git