Irak’ta IŞİD’in kurduğu pusuda Haşdi Şabi’den 17 mücahit şehit 20 mücat ise esir düştü

Tarih: 19 Şubat 2018 Saat: 15:49

Irak’ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ’ın pusu kurmasının ardından çıkan çatışmada 43 Terörist öldürüldü, 17 Haşdi Şabi mücahidi şehid düşüp 20 Haşdi Şabi mücahidi de esir düştü.

Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyav Kamil yaptığı açıklamada, ”Kerkük’ün güneyindeki Saduniye köyü yakınında Haşdi Şabi gücü ile bölgedeki DEAŞ kalıntıları arasında şiddetli çatışma çıktı.” dedi.

Kentin güneyindeki Rıyad Nahiyesi’nin Saduniye köyü yolu üzerinden Haşdi Şabi gücüne ait araçların geçişi sırasında çatışmanın çıktığını belirten Kamil, “Yağmurlu havayı değerlendiren DEAŞ militanlarının yol üzerinde kurduğu pusunun ardından çıkan çatışmada teröristlerden 43 kişi öldü, 17 Haşdi Şabi mücahidi şehid olup 20’si de DEAŞ militanlarınca kaçırıldı.” diye konuştu.

Bölgedeki DEAŞ kalıntılarına yönelik ve kaçırılan Haşdi Şabi mensuplarının kurtarılması için olay yerine çok sayıda güvenlik gücü sevk edildiğini dile getiren Kamil, “Bölgedeki federal polis güçleri geniş çaplı operasyon başlattı. Bu operasyona daha sonra Irak ordusunun da destek vermesi bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git