Irak Darül Efta sözcüsü: İran’ın terörizmle mücadeledeki rolü şerefli ve büyüktür

Tarih: 20 Mart 2018 Saat: 22:49

Beyati, IRNA’ya yaptığı açıklamada, ‘’İran İslam Cumhuriyeti ve değerli Rehberi Ayetullah Hamenei’nin terörizmle mücadelede ve Irak şehirlerinin teröristlerin elinden kurtarılmasındaki destekleri büyük bir işti ve takdire şayandır’’ dedi.

Kuran’ı Kerim’deki Müminlerin kardeş olduğuna dair sureleri hatırlatan Beyati, ‘’İran, Irak’ın devleti, halkı, ordusu ve güvenlik güçlerine yaptığı yardımlarla büyük bir iş başardı. İran’ın Irak’a terörle mücadeledeki yardımları sadece silah ve insan gücü değildi, İran bu yolda şehitler de verdi’’ dedi.

Iraklı Sünni Müftü, ‘’Biz Sünniler olarak İran’ın Irak’taki teröristlerle mücadelesini saygıyla karşılayıp, takdir ediyoruz’’ dedi.

Arap ve İslam ümmetinin Amerika ve Siyonistlerin komploları ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Beyati, ‘’Biz İran’ın terörizmle mücadeledeki koordinasyonunu büyük bir iş olarak görüyoruz ve Arap ile İslam ümmetinin hayrını isteyen herkesle omuz omuza olacağız’’ dedi.

Beyati, ‘’Siyonist rejim Arap ve İslam ülkelerine terör ihraç etmektedir fakat biz İslam mücahitleri ve Allah’ın inayeti ile terörizmin kökenini kazıyabiliriz ve İslam ülkelerini özellikle Suriye ve Lübnan’ı kurtarabiliriz’’ dedi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git