Riyad, Tel Aviv’le ilişkilerini alenileştirmek istiyor

Tarih: 12 Nisan 2018 Saat: 17:00

Irak Nuceba hareketi genel sekreter yardımcısı Yusuf El- Nasıri, Suud rejimi Veliaht prensi Muhammed Bin Salman’ın son ifadelerini değerlendirdiği açıklamasında Bin Salman’ın söz konusu açıklamaları son dönemde Direniş karşısındaki yenilgilerini örtbas etmek amacıyla yaptığını söyledi.

Bin Salman’ın müstekbirlerin uşağı olduğunu kaydeden El-Nasıri, Al-ı Suud rejiminin Yemen füzeleri karşısında dehşete kapıldığı ve aldığı yenilgileri telafi etmek amacıyla Tel Aviv’le bir an önce ilişkilerini alenileştirmek istediğini belirtti.

Suudi Veliaht prensin İran karşıtı iddialarının Bin Salman’ın hasta kişiliğini gösterdiğini kaydeden El-Nasıri, “Arabistan İran karşıtı bir savaş başlatması durumunda kendi yok oluş sürecini hızlandırmış olacaktır ve bu savaşın sonu krallık düzeninin yıkılışı ve demokratik düzenin kurulması olacaktır”diye kaydetti.

Nuceba hareketi genel sekreter yardımcısı El-Nasıri açıklamasının devamında Al-i Suud’un eskiden beri Siyonistlerin uşağı olduğu ve Amerika’nın direktifleri üzerine bölgede savaş çığırtkanlığı yaptığını vurguladı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git