Irak Nuceba Hareketi: Suriye’nin müttefikleri Suriye halkını ve ordusunu yalnız bırakmayacak

Tarih: 15 Nisan 2018 Saat: 22:53

Irak Nuceba Hareketi Sözcüsü Haşim Musevi yaptığı açıklamada; ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye topraklarına saldırısına işaretle; ABD yönetimi ve müttefiklerinin aptallığının çatışma ve mücadele planını değiştirdiğini ve onların bu saldırganlığın sonuçlarından sorumlu olduğunu belirtti.

Musevi; ABD ve müttefikleri karşısında Suriye’nin müttefiklerinin desteğine vurgu yaparak, Suriye’nin müttefiklerinin Şam’ın ABD ve tekfirci müttefiklerince yutulmasına müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

Nuceba Sözcüsü; ABD’nin Duma ve Rakka’daki senaryosunun yandığını ve oyunun ortaya çıktığına temasla, bu senaryonun Han Şeyhun’daki sahte oyunla hiçbir farkının olmadığını vurguladı.

ABD’nin Suriye’de istikrar istemediği ve bu ülkeyi ve kaynaklarını işgal etmeye çalıştığına dikkat çeken Haşimi; Arap ve Müslüman olduğunu savunan herkesten Suriye’ye karşı üçlü terör saldırısına karşı sarih ve net tutum takınmalarını istedi.

Haşimi ayrıca; Suudi parası ve Siyonistlerin tahrikinin Suriye egemenliği ve direniş cephesine yönelik saldırının esasını oluşturduğunu vurguladı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git