İran Meclisi Suriye saldırısına sert tepki gösterdi

Tarih: 15 Nisan 2018 Saat: 15:23

İslami Şura Meclisi milletvekilleri meclisin bugünkü oturumu açılışında Amerika, Fransa ve İngiltere’ye karşı sloganlar atarak Suriye aleyhindeki saldırılarını kınadılar.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani’nin ABD, Fransa ve İngiltere tarafından dün yapılan Suriye saldırısına yönelik gerçekleştirdiği konuşmanın ardından milletvekilleri Meclis’in açık oturumunun başlangıcıyla birlikte Amerika ile İngiltere’ye karşı sloganlar attı.

Bu merasimden önce Meclis Başkanı Laricani yaptığı konuşmada Amerika, Fransa ve İngiltere’nin Suriye aleyhindeki saldırısının vahşice olduğunu ve uluslararası düzene aykırı yapıldığını bildirdi.

Amerika, Fransa ve İngiltere ülkeleriyle onların bölgesel ve uluslararası destekçilerine uyarıda bulunan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, söz konusu ülkelerin Suriye’ye yönelik vahşi saldırılarının İslami Şura Meclisi tarafından kınandığını ve bu saldırılarının Suriye devleti ve milletinin terörizme karşı mücadelede daha da kararlı kıldığını bildirdi.

Söz konusu batılı üç ülkenin Suriye yönetimini kimyasal saldırıda bulunmakla suçlamasının arkasındaki asıl sebebin, Suriye yönetimi ve ordusunun teröristlere karşı yeni zaferler kazanmaları ve yeni bölgeleri teröristlerden geri almaları olduğunu belirten Ali Laricani, Suudilerin kendi milletinin malını hibe ederek Amerikalıları Suriye’yi bombalamaya teşvik ettiklerini söyledi.

Laricani, “maalesef uluslararası çevrelerde İslami vahdet ve insan hakları savunuculuğundan dem vuran ülkelerin, perde arkasında teröristlere tam destek vermekte ve öteki elleriyle de İslam halklarına saldırması için kendi mallarını küfür liderlerine takdim etmekteler” dedi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git