Siyonistlerin Suriye’ye saldırısının ayrıntıları

Tarih: 15 Nisan 2018 Saat: 22:30

Saha kaynakları ABD, İngiltere ve Fransa’nın dün erken saatlerde Suriye’ye bulundukları üçlü saldırıda düşürülen füzelerin sayısını açıkladı.

Kaynaklar saldırgan devletlerin savaş uçaklarını Suriye hava sahasına geçirmeden Katar’daki askeri üsleri ve denizdeki savaş gemileri aracılığıyla Suriye’ye 100’de fazla füzeyle saldırdıklarını belirtirlerken, Suriye hava savunma güçlerinin bu füzelerin 71’ini imha etmeyi ya da hedeflerinden saptırmayı başardıklarını vurguladı.

Kaynaklar Uluslararası Şam Havaalanını hedef alan 4 füzenin 4’ünün hedeflerine ulaşamadan imha edildiklerini belirtirken; Dmayr Bölgesini de hedef alan 12 füzenin 12’sinin yine aynı şekilde imha edildiklerini aktardı. Bley Mevkiini hedef alan 18 düşman füzenin 18’inin hedefe ulaşmadan önce imha edildiğine dikkat çeken kaynaklar; Homs kırsalı Şuayrat Havaalanını hedef alan 12 düşman füzenin yine havada imha edildiklerini belirtti.

Kaynaklar Şam kırsalında bir askeri mevkii hedef alan 9 düşman füzeden 5’inin imha edildiğini, Homs Havaalanını hedef alan 16 düşman füzeden 13’ünün imha edildiğini, Berze’de Bilimsel Araştırmalar Merkezi ve Cemraya’da askeri bir mevkii hedef alan 30 düşman füzesinden 7 füzenin yine hedefe ulaşmadan önce imha edildiklerini aktardı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git