İran savunma bakanı: İran ve Irak ilişkileri müdahalelerin etkisinde kalmayacak

Tarih: 22 Nisan 2018 Saat: 12:03

İran savunma bakanı tuğgeneral Emir Hatemi, İran ve Irak ilişkilerinin kendine özel çok güçlü olduğunu belirterek, ‘iki taraf arasındaki ilişkiler dış müdahalelerin etkisinde kalmayacak düzeydedir’ dedi.

İRNA’nın haberine göre, Emir Hatemi, Irak ziyaretinin sonunda basın toplantısında, Irak savunma bakanının evsahipliğine teşekkür ederken, ”iki ülke arasında kültürel, dini ve tarihi bağların olduğunu ve bu bağların iki ülke arasında işbirliği ve teamülün artması ve güçlenmesine vesile olduğunu’ söyledi.

İran savunma bakanı, Irak’ta savunma, içişleri, iletişim bakanları gibi üst düzey Iraklı yetkililerle görüşürken, ”bu görüşmelerde iki ülke arasında savunma ve güvenlik konuları ve işbirliğinin’ de ele alındığını söyledi.

İran savunma bakanı, İran İslam Cumhuriyetinin, Irak’ın yeniden yapım ve onarım projelerine katılacağını belirtirken bunu bir görevi olarak gördüklerini kaydetti ve ”İran İslam Cumhuriyetinin siyaseti Irak halkı ve devletine bütün alanlarda yardım etmektir’ dedi.

İran savunma bakanı, Bağdat’ta İran, Irak, Suriye ve Rusya arasında yapılan askeri ve güvenlik işbirliği oturumunun da son derece yararlı geçtiğini söyledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git