Salih El Samed Cumartesi günü toprağa verilecek

Tarih: 26 Nisan 2018 Saat: 12:34

Şehitlerin Toprağa verilme Merasimi komitesi dün yayınladığı bildiride, Yemen Yüksek Siyasi Konsey başkanı Salih Es Semad’ın cenazesinin Cumartesi günü Sana’da düzenlenecek özel törenle toprağa verileceğini bildirdi.

Mehr haber ajansının verdiği haberde, sözkonusu bildiride, Şehit Salih Es Semad’ın cenaze merasiminin görkemli bir şekilde düzenlenmesi zaruretine vurgu yapılarak o şehidin büyük fedakarlıklar sergilediği belirtildi.

Bu arada Salih Es Semad’ın terör edilişinden sonra onun yerine atanan Mehdi El Meşat yaptığı açıklamada, ABD ve Siyonist rejimin saldırgan Suudi koalisyonuna desteklerine dikkat çekti.

Mehdi El Meşat Çarşamba günü Yemen parlamentosu üyeleri huzurunda yemin ederek, Şehit Salih Es Semad’ın kanının, El Meşat, ve Yemen milletinin kanı olduğunu belirtti.

Yemen Yüksek Siyasi Konseyi Yeni Başkanı El Meşat açıklamasında ayrıca, Yemen’e yönelik saldırının, kanunsuz olduğuna ve bağımsız bir ülkenin işgali demek olduğuna vurgu yaparak, Amerika’nın desteği ve gözetiminde gerçekleşen bu vahşi cinayet ve tecavüzlerin, onların mahiyet ve hedeflerinin açık göstergesi olduğunu belirtti.

Salih Es Semad, 19 Nisan tarihinde saldırgan Suudi savaş uçaklarının Hicce’ye yönelik düzenledikleri saldırılarda şehit olmuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git