Muhammed Ali el-Husi: Suudi rejiminin saldırgan girişimleri Kudüs’ün İsrail’e teslim edilmesi hazırlığıdır

Tarih: 14 Mayıs 2018 Saat: 23:07

Yemen Yüksek Devrim Konseyi Başkanı Muhammed Ali el-Husi, Amerika’nın elçiliğini Telaviv’den Kudüs’e aktarmasına tepki göstererek, Suudi Arabistan ve müttüfiklerinin, Yemen, Suriye, Irak, Libya ve diğer ülkelerdeki savaşlarının, Kudüs’in İsrail’e teslim edilmesi için bir ön hazırlık olduğunu bildirdi.

İRİB haber ajansının verdiği habere göre Yemen Yüksek Devrim Konseyi Başkanı Muhammed Ali el-Husi dün kendi Twitter özel sayfasında, “Bugün, İsrail’in savunucuları, Filistin’in savunucuları ve uluslararası kanunlara önem vermeyen ülkelerin belli olacağı gündür” ifadesine yer verdi.

“Bugün, Arabistan, BAE, Sudan ve Amerika’nın Yemen’e tecavüzünün rezaletle sonuçlandığı, ed-Dahran oturumu gibi Arap Birliği oturumlarının skandala uğradığı gündür. Suudi rejimi ve müttefiklerinin Filistin halkı ve mazlumluğuna kesilikle destek vermediklerinin tüm dünyaca görüleceği gündür” diyen Yemen Yüksek Devrim Konseyi Başkanı Muhammed Ali el-Husi, İsrail ile ilişki kuran tüm ülkelere de çağrıda bulunarak, bu rejimin elçiliğini kendi ülkelerinde artık kapatmalarını ve İsrail ile ticari ve iktisadi ilişkilerini kesmelerini istedi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git