Putin, Erdoğan ve Ruhani zirvesi ağustos ya da eylülde yapılabilir

Tarih: 16 Mayıs 2018 Saat: 11:59

Rusya Devlet Başkanlığı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Rusya, Türkiye ve İran liderlerinin bir sonraki üçlü zirvesi için henüz kesin bir tarih belirlenmediğini ancak zirvenin ağustos sonunda ya da eylül ayında yapılabileceğini söyledi.

Astana-9 görüşmelerinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Aleksandr Lavrentyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani arasındaki üçüncü üçlü zirve hakkında açıklamalarda bulundu.

Lavrentyev, “İran’da yapılacak zirve hakkında şu anda kesin bir tarih veremeyeceğim. Zira haziran sonunda Ankara’da çalışma grubu toplantısı yapılacak. Ardından temmuz ayında, Soçi’de üst düzey temsilciler arasında bir görüşme planlıyor. Dolayısıyla liderler zirvesi, ağustosun sonunda ya da eylül ayında yapılabilir” ifadelerini kullandı.

Suriye’de ateşkesin garantörü olan Rusya, Türkiye ve İran’ın liderleri, daha önce 2 kere bir araya gelmişti. Moskova ve Ankara’da buluşan liderler, üçüncü görüşmeyi İran’ın başkenti Tahran’da yapılacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git