Yemen güçleri, Asir’de Suudi füze savunma sistemini ‘Bedr 1’ füzesiyle vurdu

Tarih: 20 Mayıs 2018 Saat: 15:07

Yemen ordusu ve Yemen Halk güçleri dün Suudi Arabistan’ın güneybatısında yer alan Asir eyaletinde bulunan Hamis Meşit füze üssünde radar ünitesini ‘Bedr1’ balistik füzesiyle vurdu.

Fars haber ajansına göre, sözkonusu üs geçen ay da Yemen ordusunun füze birliklerinin saldırısına uğramıştı.

Yemen ordusu füze birlikleri ve halk komite güçleri, geçen perşembe günü de, Lehec eyaletinde yerleşik Suudi işbirlikçilerinin üssünü Bedr-1 balistik füzesiyle hedef almıştı.

Bu arada Yemen halk güçleri, Yemen’in kuzeyinde yer alan el’Cuf eyaletinde Suudi işbirlikçilerine ait üç zırhlı aracını imha ettiler. Bu saldırıda Suudi işbirlikçilerinden bir çoğunun öldüğü ve yaralandığı bildirildi.

Suudi rejimi ve müttefikleri, Yemen’e yönelik saldırılarında bu zamana kadar belirledikleri hiç bir hedefe ulaşmış değiller.

Yemen güçleri mütecavizlerin saldırısına karşı, Suudi rejimi ve işbirlikçilerin üslerine yönelik misilleme operasyonlarına devam ediyorlar.

Bilindiği gibi Suudi rejimi ve müttefiklerinin Yemen’e 3 yıl önce başlattıkları ve halen devam eden savaşta bu zamana kadar en az 12 bin Yemenli sivil öldü ve onbinlercesi de yaralandı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git