Muhammed Ali Husi: Yemen füzelerinin maliyeti Suudi patriyotlarından azdır

Tarih: 25 Mayıs 2018 Saat: 11:13

Yemen Yüksek İnkılabı komitesi başkanı El Husi, Yemenlilerin füze maliyetlerinin Suudi güçlerinin patriot füzeleri için yaptıkları harcamalardan daha az olduğunu belirtti.

El Alem haber kanalının verdiği haberde, Husi perşembe günkü açıklamasında, saldırgan Suudi rejiminin hedeflerinin yenilgiye uğradığını belirterek, Yemen Ensarullah hareketinin Suudi savaş uçaklarının saldırılarına engel olmak için yeni yöntemler başlattığını ve böylece tüm dünyanın Ensarullah’ın barış peşinde olduğunu göreceğini kaydetti.

El Husi açıklamasında, Yemen halkının Suudi rejimi ve müttefiklerinin saldırılarına karşı izzet ve kerametle karşılık verdiğini, fakat Yemen’i muhasara altına alan tüm ülkelerin halklarının bugün pahalılık ve paralarının değer kaybından dolayı şikayet etmekte olduklarını belirtti.

El Husi ayrıca, Yemen halkının acı ve çilelerinin Amerika ve İsrail planlarının hizmetinde olan Arap ülkelerinin muhasarasından kaynaklandığını belirtti.

Yemen Yüksek İnkılap hareketi başkanı, siyonist rejim başbakanı Netanyahu’nun Bab’ul Mendeb konusundaki planlarının çok tehlikeli olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git