ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı: İran’a karşı koalisyon oluşturmak imkansızdır

Tarih: 26 Mayıs 2018 Saat: 11:39

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Thomas Countryman, Cuma günü yaptığı açıklamada ABD dışişleri bakanı Mike Pompeo’nun İran’a karşı uluslararası bir koalisyon oluşturmasının imkansız olduğunu bildirdi.

İRNA’ya açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Thomas Countryman, Pompeo tarafından açıklanan Trump’ın İran aleyhindeki yeni stratejisine temasla, Pompeo’nun İranla ilgili aşırı taleplerde bulunduğunu ancak bu taleplerin hiç birinin tahakkuk bulmayacağını bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo 21 Mayıs günü İran’a karşı ağır hakaretlerde bulunarak Tahran’ı tarihteki en sert yaptırımlarla ezerek nizamı değişikliğe uğratacağı tehdidinde bulunmuştu.

Pompeo bu konuşmasında ayrıca İran hakkında 12 teklif ileri sürmüştü ki bunların tümü İran İslam Cumhuriyeti devleti tarafından ağır bir dille reddedildi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Thomas Countryman, ayrıca ABD’nin KOEP’ten çıkmasının Amerika ile Avrupa arasında bölünmeye yol açtığını ve bu ayrılığın 1956 yılından şimdiye kadar eşsiz olduğunu bildirdi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git