İran istihbaratı 27 terör örgütü mensubunu tutukladı

Tarih: 12 Haziran 2018 Saat: 21:17

İslami İran istihbarat bakanlığı, Ramazan ayı içinde İran’da kapsamlı cinayet işleme programı olan bir terör örgütünün 27 mensubunu teşhis ederek tutukladı.

İran istihbarat bakanlığı dün yayınladığı bildiride, sözkonusu kişilerin dünya emperyalizminin hedefleri doğrultusunda İran’da güvensizliğe neden olma ve bu doğrultuda başta Tahran olmak üzere bir çok kentte özellikle kadir geceleri ve Ramazan ayı içinde cinayetler işleme gibi programları olduğunu ve bunların sosyal paylaşım sitelerinden halkı cinayet ve saldırı ile tehdit ettiğine temasla, bu kişilerin İran güvenlik birimleri ve yargı kurumunun işbirliğiyle teşhis edilerek tutuklandığı kaydedildi.

İran istihbarat bakanlığı bildirisinde, sözkonusu kişilerin yakalanmaları sırasında bulundukları yerlerden ve üzerlerinden bir kaç kalaşnikof silah, elbombası, patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin ele geçirildiği bildirildi.

İran istihbarat bakanı Seyyid Mahmud Alevi daha önce de bazı terör timleri mensuplarının teşhis edildiği ve yakalandıklarını söylemişti.

Alevi, İran güvenlik güçlerinin 2017’de 300 terör timini yokettiğini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git