Yemen Ensarullah sözcüsü: Suudi Arabistan’ın hedefi Yemen’i yerle bir etmek

Tarih: 22 Haziran 2018 Saat: 11:39

Yemen Ensarullah hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam, Suudi liderliğindeki koalisyon güçlerinin asıl hedefinin Yemen’i yerle bir etmek ve Yemen’in bağlantı yollarını ve limanlarının hakimiyeti konusunda karar almak ve sulta kurmak olduğunu söyledi.

El’Alem kanalına göre, Ensarullah sözcüsü, Yemen ordusu ve Yemen halkı güçlerinin el’Hodeyde liman bölgesinde saldırganlara karşı mücadelesini mucize olarak nitelerken, ”saldırganların Hudeyde’deki durumlarını intihar etmek’ olarak niteledi.

Abdusselam, saldırgan güçlerin, askeri, medya ve petrol serveti gibi büyük imkanlara sahip olmasına rağmen art arda aldığı ağır yenilgilerden hala da ders almadığını söyledi.

Bu arada Yemen ordusu sözcüsü Şeref Lokman da, saldırgan düşmanlarının işinin bitmesine az kaldı diyerek, Hodeyde’nin düşmanlar için mezarlığa dönüşmekte olduğunu söyledi.

Öte yandan Hodeyde’de Suudi koalisyonuna bağlı güçlere ait en az 10 zırhlı aracın vurularak imha edildiği bildirilirken mütecavizlerin Hodeyde hava limanı bölgesinden uzaklaştırıldığı ve geri püskürtüldüğü bildiriliyor.

Bu arada Arabistan’ın güneyinde yer alan Cizan kenti Yemenli güçlerin füze saldırısına uğradı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git