Yemen ordusu sözcüsü: el-Hudeyde havaalanı güven içindedir

Tarih: 25 Haziran 2018 Saat: 9:18

Yemen Ordu Sözcüsü Hudeyde havaalanının tamamı Yemen ordusu ve halk komitelerinin kontrolündedir açıklamasında bulundu.

Yemen Ordu Sözcüsü, Hudeyde havaalanının tamamının Yemen ordusu ve halk komitelerinin kontrolünde olduğunu ve tamamen güven altında olduğunu bildirdi.

Yemen Ordu Sözcüsü Tuğgeneral Şeref Lokman, yaptığı açıklamada: “Müdahaleci Suudi koalisyonun batı sahiline yönelik saldırısının gerçekte bir intihar girişimi olduğunu bildirerek, Hudeyde havaalanı tamamen güvenlidir ve Yemen ordusu ve halk komiteleri burayı tamamen kontrol altına aldı” ifadelerini kullandı.

Yemen Ensarullah hareketi siyasi ofis üyelerinden Dayf eş-Şami de yaptığı açıklamada Suudi liderliğindeki saldırgan koalisyon enformasyon bakanlarının Cidde şehrindeki oturumuna temasla, bu koalisyonun Yemen’e karşı psikolojik savaş girişiminin yenilgiye uğradığını belirterek ve bu oturumun da kendi yenilgilerini dikkatlerden uzak tutmak amacıyla düzenlendiğini bildirdi.

Son haftalarda stratejik el-Hudeyde limanını işgale kalkışan mütecaviz koalisyon güçleri büyük kayıplar vererek bu hedeflerine ulaşamamış bulunmaktalar. Müdahaleci Suudi koalisyon 13 Haziran Çarşamba günü Hudeyde limanını işgal etmek amacıyla bölgeye havadan, karadan ve denizden başlattığı saldırıda bugüne kadar büyük kayıplar verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git