BM: 2017’de Suud Hava saldırılarında 1316 Yemenli çocuk sakat kaldı

Tarih: 11 Temmuz 2018 Saat: 18:15

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dün yayınladığı raporda, 2017 yılında, Suudi rejimi ve koalisyon güçlerinin saldırıları sonucu en az 1316 çocuğun sakat kaldığını bildirdi.

Raporda, Yemen’de yaşayan 11 milyon çocuktan çoğunun insani yardıma muhtaç olduğuna yer verildi. Bu arada Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), iki gün önce yayınladığı bildiride de, Yemen’in Hudeyde şehrinde yetersiz beslenme sorunu yaşayan yaklaşık 16 binden fazla çocuğa saldırgan güçlerinin engeller çıkarmasından dolayı zor şartlar altında yardım ulaştırıldığını duyurdu.

UNICEF, Yemen’e yönelik Suudi rejimi ve koalisyon güçlerinin hastane, baraj, su kanalları, altyapı gibi tesislere yönelik saldırılarından dolayı Yemen’in sağlık açısından çok zor durumda olduğunu ve öte yandan bu ülkeye uygulanan ambargoların da, ilaç ve gıda maddelerinin yokluğuna neden olduğunu ve bunun da bu ülkede insanların yaşamını felç ettiğini bildirmişti.

Bu arada Yemen’den alınan haberlere göre, Yemen ordusunun saldırgan güçlere karşı misilleme operasyonları da devam ediyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git