Suudi askeri üssü Yemen’in balistik füzelerinin hedefi oldu

Tarih: 07 Ağustos 2018 Saat: 11:33

Yemen ordusu ve halk komitelerinin füze birlikleri dün akşam bir adet balistik füze ile Suudi Arabistan’ın güneyinde bulunan Necran’daki bir askeri üssünü hedef aldı.

İRNA’nın bildirdiğine göre Yemen halk komiteleri ve ordu füze birlikleri yaptıkları açıklamada, el-Vacip üssünü yerli üretim Bedir-1 füze ile hedef aldıklarını belirtti.
Saldırı ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.
Yemen halk komiteleri ve ordu füze birlikleri Pazartesi günü de bir adet Zelzal-1 füze ile Suudi güçlerin Cizan’daki mevzilerini hedef aldılar.
Bu arada Hudeyde halkı dün akşam Suudi koalisyon güçlerinin saldırılarını protesto için gösteri düzenledi. Gösteride halk “düşmanın cinayetlerinin karşılıksız kalmayacağı ve şehitlerin kanının yerde kalmayacağını” haykırdılar. Hudeyde halkı vilayetlerinin Suudi saldırganların mezarı olacağını vurguladılar.
Yemenli göstericiler ayrıca Suudi saldırgan güçlerinin el-Sure hastanesine düzenlediği saldırıyı kınadılar. Bilindiği üzere Suudi koalisyon güçleri Perşembe akşamı Hudeyde kentinde Sure hastanesini bombaladılar, olayda en az 60 Yemenli şehit olurken 100’den fazlası da yaralandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git