Filistin direnişi, işgal topraklarına füze yağdırdı

Tarih: 09 Ağustos 2018 Saat: 11:05

Filistin direniş güçleri, dün gece Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik hava saldırılarına karşılık olarak işgal topraklarının güneyindeki Siyonist yerleşkelere 220 roket fırlattı.

Filistin direniş güçlerinin Gazze’den işgal altındaki Filistin’in güneyindeki İsrail yerleşkelerine onlarca roket ve havan topu fırlatması sonucu 11 Siyonist yaralanırken, dehşete düşen onlarca Siyonist de hastane ve sağlık merkezlerine başvurdu.

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, Sderot Yerleşkesi’nde bir binaya füze isabet ettiğini ve bir yerleşimcinin yaralandığını duyurdu.

İşgal televizyonunun haberinde, Sderot Yerleşkesi merkezine 5 ila 7 arası füze düştüğü, füzelerin caddelerde ve bazı binalarda hasara yol açtığı, Demir Kubbe hava savunma sisteminin füzeleri önlemede başarısız olduğu belirtildi.

Gazze Şeridi’ne yakın Siyonist yerleşkelerinde dün akşam siren seslerinin duyulduğu ve daha sonra füze saldırısı olduğunun açıklandığı ifade edildi.

Filistin direnişinin misillemesi, işgal ordusu topçusunun bu akşam Gazze kentindeki Ez-Zeytun Mahallesi’nin doğusunda direnişe ait bir noktaya ateş açmasının ardından geldi.

Görgü tanıkları, işgal ordusu tanklarının El-Kassam Tugayları’na ait noktaya iki top atışı yaptığını söyledi.

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın askeri kolu İzzeddin Kassam Tugayları, Gazze sınırı ve işgal topraklarında gerilimin yükselmesine gösterdiği tepkide, direnişin işgal rejiminin Gazze’ye yönelik son saldırılarına karşılık olarak saatlerce Siyonist rejimin mevzilerini roket ve füze ile hedef aldığını duyurdu.

Naser Salaheddin Tugayları da, Siyonist rejim ordusunun Gazze sınırlarındaki tüm yerleşke ve üslerini onlarca roket ve füze ile hedef aldığını bildirdi.

El-Meyadin televizyon kanalı ise, Gazze Şeridi’nden Siyonist yerleşkelere doğru fırlatılan onlarca roket ve füzeden Demir Kubbe sisteminin sadece 11’ini imha edebildiğini bildirdi.

Öte yandan, Siyonist rejim savaş uçakları, Gazze’nin güney bölgelerine yönelik saldırılarını tırmandırarak, bugün defalarca Gazze’nin kuzeyindeki Rentisi, Yermuk ve Asgalan bölgelerini bombaladı.

İşgal güçleri dün akşam saatlerinde de sınır bölgesinde çalışan araçlara ateş açıldığını açıkladıktan kısa süre sonra Gazze kentinin doğusuna gaz ve duman bombası yağdırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin sınır bölgesinde görüş alanını daraltmak için en az bir duman bombası ve çok sayıda gaz bombası attığını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git