Ebu Şerif: İran İslam Cumhuriyeti’nin yolu, zafer yoludur

Tarih: 15 Ağustos 2018 Saat: 15:20

Filistin İslami Cihat Hareketi’nin Tahran Temsilcisi Nasır Ebu Şerif bugün İran’ın kuzeyinde yer alan Reşt’te yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti’nin takip ettiği yolun, doğru yol olduğunu ve sonunda zafere ulaşacağını belirtti.

Reşt’te Müslüman Mücahit Kadınlar başlıklı bir oturumun kapanış merasiminde konuşan Ebu Şerif, İran’ın Siyonist rejim ve emperyalizm karşısında durup, direniş gösterdiğine dikkat çekerek, Allah’ın vaat ettiği gibi zaferin müminlere ait olduğunu ifade etti.

Ebu Şerif, direniş cephesinin Siyonizm ve destekçilerinin karşısında muhakkak zafer elde edeceğine işaretle, İranlı mücahit kadınların dünyadaki hür kadınlar için örnek olduğunu belirtti.

İslami Cihad’ın İran Temsilcisi ayrıca, Filistinli kadınların Siyonist rejim ile mücadelede emin adım attıklarını ve 70 yıldır işgal rejimine karşı mücadele vermekte olduklarını ifade etti.

İslami Cihat Temsilcisi, Gazze sınırındaki Dönüş Yürüyüşü’nün barışçıl şekilde düzenlenmesine işaretle, ancak Siyonistler’in bu yürüyüşe katılanlara saldırarak yüzlerce Filistinli kadını yaraladıklarını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git