IŞİD ve El-Kaide Suud rejimi ile Yemen halkına karşı savaşıyor

Tarih: 17 Ağustos 2018 Saat: 17:34

Yemen Ensarullah Hareketi sözcüsü müdahaleci Suudi koalisyonun batı sahilinde Ensarullah güçlerine karşı IŞİD ve el-Kaide militanlarını kullandığını belirtti.

Yemen Ensarullah Hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam yaptığı açıklamada; Suudi koalisyon IŞİD ve el-Kaide militanlarını batı sahilindeki askerlerine dahil etti. Eylül ayının başında başlaması beklenen Cenevre müzakereleri ciddi çözüm yollarını görüşmek için değil de aslında fikir ve görüşleri değerlendirmek için yapılacaktır.

Müzakerelerde uluslararası taraflar ile bizim yapacağımız görüşmede en büyük konu balistik füze konusudur. İsrail batı sahilindeki savaşta aktifti ve bunun sonucu konusunda tedirgindir. Ensarullah güçleri Suudi koalisyon üyesi ülkelerin bölgede askeri kazanım konusundaki hesaplarını başarısızlığa uğrattı, ifadelerini kullandı.

Abdusselam ayrıca Ensarullah’ın Abu Dabi uluslararası havaalanına yönelik balistik füze operasyonu ile ilgili; bu operasyonda en az 14 kişi yaralandı ve havaalanı hasar gördü, açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git