Yemen Hizbullahı lideri Abdulmelik Husi: Amerika, Yemen savaşının bitmesini istemiyor

Tarih: 09 Eylül 2018 Saat: 17:52

Yemen Ensarullah Hareketi genel sekreteri Abdulmelik Bedreddin El-husi, Suudi-Amerikan koalisyonunun bu hareketin Cenevre’de barış müzakerelerine katılmasını engellemesine değinerek, Amerika’lıların Yemen savaşının bitmesini istemediğini ifade etti.

İrna’nın bildirdiğine göre Ensarullah hareketi genel sekreteri Husi, mütecavizlerin Cenevre müzakerelerini hezimete uğratma yönündeki girişimlerinin kasten ve planlı bir şekilde yapıldığını kaydederek, Amerika’lıların ekonomik ve siyasi boyutlar başta olmak üzere çeşitli boyutlardan Yemen krizinden faydalandığını, bu yüzden Yemen savaşının sonlandırılmasını istemediklerini söyledi.

Ensarullah genel sekreteri açıklamsının devamında Amerika’nın bölgeye musallat olmak için müttefikleriyle beraber Yemen’e savaş açtığını belirtti.

Suudi savaş ittifakı geçen hafta Yemen Ensarullah heyetinin Sana havaalanından Cenevre’de düzenlenen Yemen barış müzakerelerine gitmelerini engelledi. Söz konusu engelleme Perşembe günü düzenlenmesi beklenen toplantının ertelenmesine neden oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git