Yemen Ensarullah lideri: Suud rejimi, İslam’ın içini boşaltmak istiyor

Tarih: 12 Eylül 2018 Saat: 12:43

Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdulmelik Bedreddin El-Husi, Suud rejimi, tekfirci akımlar ve diğer münafık grupların Müslüman ülkelerde İslam’ın içini boşaltmak için ellerinden geleni ardına bırakmadıklarını ifade etti.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Yemen Ensarullah hareketi lideri Salı günü yaptığı konuşmada, müstekbirler ve tağut güçlerinin tarih boyunca beşeriyet için en büyük sorunlar olduğunu kaydederek Suud rejimi, tekfirci akımlar ve diğer münafık grupların Müslüman toplumlarda İslam’ın içini boşaltmak istediklerini söyledi.

Suudi alimler gibi sapkın alimlerin dini ümmetin doğru yoldan sapması üzerine kurduklarını kaydeden Husi, İslam dininin ilkeleri ve değerlerinin Amerika ve Siyonist rejimin izledikleri siyasetlerle zerre kadar bağdaşmadığını kaydederek, Amerikan, Suudi Arabistan ve BAE’nin ortaya koyduğu İslam’ın nifak üzerine kurulu olduğu ve gerçek İslam’a ters düştüğünü söyledi.

Amerika’nın desteğini arkasına alan Suudi rejimi Mart 2018 tarihinde Yemen’e havadan, karadan ve denizden saldırmaya başladı. Gelinen noktada 14 binden fazla Yemen’li hayatını kaybederken, 10 binlercesi yaralanmış ve milyonlarcası da mülteci durumuna düşmüş bulunuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git