İran Devrim Muhafızları komutanı: Teröristlerin üssüne düzenlenen saldırının manidar mesajı vardır

Tarih: 13 Eylül 2018 Saat: 9:29

İran devrim muhafızları komutanı tümgeneral Muhammed Ali Caferi, Irak Kürdistan bölgesinde teröristlerin merkezine muhafızlar ordusu tarafından düzenlenen son füze saldırısının, İran İslam düşmanları için önemli mesajı olduğunu söyledi.

Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, teröristlerin sözkonusu merkezine düzenlenen saldırının başta zorba devletler olmak üzere bütün düşmanlar için manidar mesajı olduğunu ve bu mesajın özellikle de ellerindeki teknolojiler ve yeteneklerle İran milleti ve devletini korkutacaklarını zannedenlere ve zorbalıkla İran milletine şom emellerini dayatmak isteyenlere bir mesaj olduğunu söyledi.

İran devrim muhafızları komutanı, istihbarat bilgisi, komutanlık ve dakik hava teknolojisi ile füzelerin doğru bir şekilde kullanılmasıyla Irak kürdistan bölgesinde yer alan Merivan’daki teröristlerden şehitlerin intikamının alındığını bildirdi.

Tümgeneral Caferi, İran’ın 2 bin km. menzilinde yer alan düşmanların, İran füzelerinin hedefinde olduklarını bilmesi gerektiğini hatırlattı.

İran devrim muhafızları komutanı, İran’ın bugün 2 bin km. menzilli nokta atışı yapacak füze gücüne sahip olduğunu hatırlatarak, bunun İran halkı ve İslam nizamı için eşsiz bir yetenek olduğunu zira bu yetenek ve güçle dünya emperyalizmi karşısında güçlü bir şekilde direnebileceği ve durabileceğini söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git