Bulton: Amerika’nın güvenliği için Suudi koalisyona destek veriyoruz

Tarih: 14 Eylül 2018 Saat: 9:45

Amerika başkanı ulusal güvenlik danışmanı John Bulton Yemen’e saldırıda Arabistan elebaşlığındaki koalisyona destek vererek, bunun Amerkia ulusal güvenliği bağlamında olduğunu belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre John Bulton dün akşam twitter hesabından paylaştığı mesajda Yemen’e karşı Suudi koalisyona desteğin ülkenin ulusal güvenliği bağlamında olduğunu yazdı.
Amerika başkanı ulusal güvenlik danışmanı Washington’un Yemen münakaşasına son vermeye çalıştığını iddia ederek, Trump yönetiminin bu bağlamda önceliği Amerika milli güvenlik konusuna verdiğinin açık olduğunu belirtti.
Bulton Beyaz Saray siyasetleri ile paralel olarak iranofobi politikası ve bazı bölge ülkelerine daha fazla silah satmak için, “Suudi koalisyona verilen desteğin, kendilerinin terörizm ile mücadelede milli güvenlik önceliklerini hızlandırdığını” iddia etti.
Bu arada Yemen Ensarullah hareketi siyasi bürosu üst düzey üyesi Zeyfullah el-Şami Amerika’nın Yemen savaşındaki yıkıcı rolüne ve Suudi saldırgan koalisyona kapsamlı desteklerine işaretle, Yemen’e saldırıda Washington’un Riyad’ın başlıca ortağı olduğunu belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git