İdlib’e askeri sevkiyat yapan TSK, gözlem noktalarındaki askeri varlığını artırıyor

Tarih: 14 Eylül 2018 Saat: 12:30

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından İdlib bölgesine yeni bir askeri sevkiyat yapıldığı öğrenildi. Hama kuzey kırsalındaki 9. gözlem noktası olan Morek hattına ilk kez içinde tankların da bulunduğu bir sevkiyat gerçekleştirdi.

Edinilen bilgilere göre, Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gönderilen askeri araçlar İdlib sınırında yer alan Reyhanlı ve Altınözü kentine getirildi. Askeri konvoyun bir bölümü, yoğun güvenlik önlemleri altında Suriye sınırındaki birliklere sevk edilirken, bazı askeri konvoylar da sınırdan İdlib kentine sevk edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bugün Hama kuzey kırsalındaki 9. gözlem noktası olan Morek hattına ilk kez içinde tankların da olduğu bir askeri sevkiyat yaptı. TSK’ya bağlı konvoyun, Sürman’daki gözlem noktasına da askeri sevkiyat yaptığı öğrenildi.

KARŞILIKLI BOMBARDIMAN DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin İdlib bölgesinde 12 askeri gözlem noktası bulunuyor. Tahran zirvesi sonrası gözlem noktalarına ve sınır bölgesine yoğun bir şekilde askeri sevkiyat yapan TSK, İdlib bölgesindeki askeri gözlem noktalarındaki varlığını da artırıyor. Öte yandan, El Nusra’nın öncülük ettiği ve Türkiye, batı ülkeleri ve Rusya tarafından terör örgütü olarak görülen Heyet Tahrir eş Şam (HTŞ), Lazkiye kırsalında Kancarah, Sakubin, Demserhu ve Kesab bölgelerinde bulunan Suriye ordusuna ait mevzileri ağır silahlarla vurdu. Suriye ordusu da saldırının geldiği bölgeleri top atışlarıyla vururken, karşılıklı bombardıman zaman zaman devam ettiği öğrenildi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git