Rusya: Suriye’de eve dönen sığınmacılar için 26 yeni geçiş noktası açılacak

Tarih: 14 Eylül 2018 Saat: 12:33

Rusya’nın Suriye’deki Ateşkesi İzleme Merkezi Komutanı Korgeneral Vladimir Savçenko, Suriye’ye dönen sığınmacıların sayısında artış beklendiği için 26 yeni geçiş noktası açılmasının planlandığını söyledi.

Suriye’de terörle mücadelede sona yaklaşılırken evlerine dönüş yapan sığınmacıların sayısının artması bekleniyor ve bu konuda tedbir alınması için çalışma yapılıyor.

Basın toplantısı düzenleyen Rus Korgeneral Savçenko, eve dönüş yapan sığınmacıların sayısında artış beklendiğini ve bu nedenle 26 yeni geçiş noktası açılmasının planlandığını belirtti.

‘ARTIŞ BEKLENİYOR’

Bugün itibarıyla Banyas deniz geçiş noktası ve Duvalı hava geçiş noktası olmak üzere toplam 10 geçiş noktasının faal olduğunu anımsatan Savçenko, tüm noktaların olağan durumda çalıştığını ve günde en fazla 42.850 kişi ve 520 araç kabul etme kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

Savçenko, “Eve dönüş yapan sığınmacıların sayısında artış beklendiği için 2’si deniz ve 3’ü hava olmak üzere toplam 26 yeni geçiş noktası açılması için hazırlık çalışmaları yapılıyor. Çalışmalar, Suriye hükümetiyle işbirliği içinde yol haritalarına uygun olarak gerçekleştiriliyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git