Hoşru: Haley, BM’ye tek yönlü düşünceyle ayak bastı

Tarih: 10 Ekim 2018 Saat: 10:28

İran’ın BM Daimi Temsilcisi Gulamali Hoşru, ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in istifası hakkında açıklamalarda bulundu.

İran’ın Daimi Temsilcisi Gulamali Hoşru, ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in istifası hakkında, “Haley, Birleşmiş Milletler’e tek taraflı düşünceyle ayak basan bir isimdi. İki yıl içinde ülkesini tamamen izole etti” değerlendirmesinde bulundu.

Haley’in BM’nin gündem maddesini değiştirmeye çok uğraştığını belirten Hoşru, şöyle devam etti: Haley, İran meselesinin önemli bir sorun olduğunu iddia ederken Filistin meselesini izole etmek için çok çalıştı ancak ABD’nin Filistin kararının oylamasında sadece bir oy kullanıldı o da ülkesinin oyuydu. BM Güvenlik Konseyi’nde düzenlenen İran konulu toplantıda ise hiçkimse Haley’in iddialarını kabul etmedi. Herkes İran’la yapılan nükleer anlaşmayı destekledi.

Bunlara ilave olarak Hoşru, “Birleşmiş Milletler’e tek yönlü bir bakış açısıyla gelen Bayan Haley’in kaderi, kurumdan hiçbir başarı elde etmeden ayrılmaktı” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git