Şeyh Naim Kasım’dan Şehit Muğniye kardeşlerin annesine övgü

Tarih: 10 Ekim 2018 Saat: 19:31

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreter Yardımcısı, şehit İmad, Cihad ve Fuad Muğniye’nin annesine övgüde bulundu ve direniş yolunun devamına vurgu yaptı.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, şehit İmad Muğniye’nin annesinin cenaze töreninde onun için, “Direnişin temellerinin ayrılmaz bir parçası” olduğunu söyledi.

Şehid İmad ve Fuad Muğniye’nin annesi ve aynı zamanda Cihad Muğniye’nin babannesi olan Amine Selame’nin cenaze törenine Hizbullah’ın büyük komutan ve liderlerinden bazılarının yanı sıra Lübnan’ın siyasi şahsiyetleri de katıldı.

Şeyh Naim Kasım törende yaptığı konuşmada, direniş yolunun devam edeceğini ve zorlukların hangi seviyede olursa olsun üstesinden gelineceğini vurguladı.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreter Yardımcısı da yeni devlet oluşumunun hızlandırılmasını istedi.

Şeyh Kasım Muğniye şehit kardeşlerin annesi hakkında, şehit annesinin açıkça direnişin temellerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ve her zaman cihad yolunun fedakarlık ve isar gerektirdiğine inandığını söyledi.

İmad Muğniye’nin annesi olarak bilinen; şehit İmad, Fuad kardeşlerin annesi merhum Amine Selame, 8 Ekim Pazartesi günü 80 yaşında fani dünyaya veda etti. Amine Selame’nin torunu Cihad da Filistin davası uğrunda şehit olmuştu.

Muğniye şehit kardeşlerin annesi ‘Direnişin Annesi’ olarak tanınıyordu. 2017 Aralık ayında da Şehit Muğniye kardeşlerin babası Hacı Feyaz Muğniye vefat etmişti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git