Dareyya ahalisi yurtlarına dönüp evlerini onarıyorlar

Tarih: 11 Ekim 2018 Saat: 12:00

Başkent Şam’ın güneybatı kırsalı Dareyya Kenti ahalisi belediye meclisi ile işbirliği içinde evlerine dönmekle birlikte teröristlerin sabote ettikleri ev ve işyerlerini ısrar ve azimle onarma çalışmalarını sürdürüyor.

Teröristlerin arkalarında bıraktıkları yıkım ve enkazları kaldırmaya başlayan vatandaşlar; yıllardır terör nedeniyle yaşadıkları acıları ve zor günleri arkalarında bırakmak için omuz omuza el ele verip ellerinden gelen her gayreti gösteriyor.

Dareyya Belediye Başkanı Mervan Ubeyd SANA muhabirine açıklamasında; Dareyya’nın A Bölgesine giren vatandaşların sayısının 2000 kişiye ulaştığını ifade ederken, vatandaşların güvenlik ve selametlerinin temin edilmesi amacıyla şimdilik Darayya Kentinin diğer bölümlerine girişlerin durdurulduğunu belirtti.

Su ve elektrik onarım ekiplerinin A Bölgesinde vatandaşların tüm hizmetlerinin temin edilmesi için aralıksız çalıştıklarını aktaran Ubeyd; ekiplerin A bölgesini tamamlamaları ardından B Bölgesinde de onarım çalışmalarına başlayacaklarına dikkat çekti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git