İşgal rejiminin Gazze’ye hava saldırısında bir Filistinli şehit oldu

Tarih: 17 Ekim 2018 Saat: 18:34

İşgal ordusu Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarına bu sabah yeniden başladı ve saldırılarda bir Filistinli şehit oldu.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahiya’nın kuzeyinde bir grup genci hedef aldığını, saldırıda bir gencin şehit olduğunu ve gençlerden bazılarının da yaralandığını bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ordusunun bu sabah Gazze Şeridi’nin kuzeyine düzenlediği saldırıda şehit düşen gencin 25 yaşındaki Naci Ez-Zeanin olduğunu açıkladı.

Bu arada, işgal ordusu sözcüsü, işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nde 20 hedefe hava saldırısı düzenlediğini, Bi’r Es-Seba’ya yapılan füze saldırısından İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın sorumlu olduğunu ve işgal ordusunun saldırılarının henüz sona ermediğini söyledi.

İşgal ordusunun yayınladığı bildirinin ardından işgal ordusu uçaklarının Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda bir tarım alanına iki kez saldırı düzenlediği bildirildi.

İşgal ordusu uçakları bu sabah erken saatlerde Gazze kentinin güneyindeki Ebu Cerad, Deir El-Belah’ın batısındaki Et-Tel, Beyt Lahiya’nın batısındaki El-Vaha alanları ile Gazze kentinin doğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi’nde bir alanı, Han Yunus’taki bir tarlayı ve Rafah’taki bir alanı hedef almıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Rafah’a düzenlenen saldırıda üç kişinin yaralandığını, Gazze Şeridi’nin orta kesimini hedef alan saldırılarda ise ölen ya da yaralanan olmadığını açıklamıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git