Suriye Halk Meclisi Başkanı: Suriye ve Ürdün halkları derin bağlarla birbirlerine bağlıdır

Tarih: 19 Ekim 2018 Saat: 18:29

Suriye Halk Meclisi Başkanı Hamuda Sabbağ, Suriye ve Ürdün’de her iki kardeş halkı birbirine bağlayan derin bağların bulunduğunu belirterek her iki taraf çıkarına normal haline dönmesi gereğini vurguladı.

Ürdün Baro Başkanı Mazen Ruşeydat başkanlığındaki Ürdünlü Avukatlar heyetini kabul eden Sabbağ, Suriye’yi hedef alan komplo, ve Suriye halkına yönelik tek taraflı baskıcı icraatların bugün somut olarak zaferlerle ürünü toplayan Suriyelilerin azimetlerini yenemediğini vurguladı.

Bu aşamadaki önceliğin terörle mücadeleyi sona erdirmek olduğunu açıklayan Sabbağ, terör sonucunda tehcir edilen Suriyelilerin evlerine geri dönüşleri ve yeniden imara başlamanın da öncelikler arasında olduğunu ifade etti.

Barolar Birliğinin yasal ve hukuk açısından önemli rolü olduğunu belirten Sabbağ, baroların ve avukatların Suriyelilerin kanlarını akıtan teröristler ve destekçilerini yargılamalarına yönelik sorumluluklarını üstlenmeleri gereğini dile getirdi.

Kendi yönünden Ürdünlü heyet Başkanı Ruşeydat, Ürdün Barolar Birliğinin, Suriye’ye geçiş yapan ilk sendikal heyet olmaya özen gösterdiğini belirterek Suriye’nin ordu,halk ve yönetim olarak teröre karşı sağlanan zaferlerini kutladı.

Ruşeydat görüşme sonrasında düzenlenen basın toplantısında, heyetin ziyaretinin hakkın teröre, saldırılara ve hegemonyaya karşı her zaman galip geleceğini ispat etmek için geldiğine dikkat çekerek, Nasib sınır geçidinin Suriye’ye giriş yapan Ürdünlü araç ve insanlarla dolduğunu bunun da Şam’a olan özlemlerini yansıttığını dile getirdi ve herkesi güven ve istikrara kavuşan Suriye’yi ziyaret etmeye çağırdı.

Kendi yönünden Suriye Barolar Birliği Başkanı Nizar Skeyf, savaş yılları süresince kesilmeyen Suriye ve Ürdün’deki Barolar Birlikleri arasındaki ilişkilerin derinliğini ve metanetini belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git