Ensarullah: Trump’ın açıklamaları Amerika’nın Yemen cinayetlerinin göstergesidir

Tarih: 06 Kasım 2018 Saat: 17:36

Yemen Ensarullah hareketi sözcüsü Muhammed Abdüsselam, Amerika başkanı Donald Trump’ın Arabistan’ın Amerikan yapımı silahları Yemen savaşında suistimal ettiği yönündeki açıklamalarının Yemen cinayetlerinden Amerika’nın sorumlu olduğu gerçeğini açıkça ortaya koyduğunu bildirdi.

El-Mesire televizyonunun bildirdiğine göre Ensarullah sözcüsü Muhammed Abdüsselam, Pazartesi günü yaptığı Twitter paylaşımında, Amerika başkanı Trump’ın açıklamalarının Yemen halkının adil bir tutum içinde olduğu ve güçlü ülkelere karşı koyacak güçte olduğunu gösterdiğini belirtti.

Amerika başkanı Trump, Yemen savaşıyla ilgili yaptığı en son açıklamasında Arabistan’ın 9 Ağustos’ta Yemen’de 39 kişinin ölümü ve 51’inin de yaralanmasıyla sonuçlanan okul otobüsüne düzenlediği saldırıyı korkunç nitelemişti.

Bilindiği gibi Amerika ve Siyonist rejimin en çok silah ve askeri teçhizat ihracatı yaptığı ülkelerden birisi Suudi Arabistandır.

Amerika’nın desteğini arkasına alan Suud rejimi Mart 2015’ten şimdiye kadar Yemen’e yoğun saldırılar düzenlerken, bu ülkeyi havadan, karadan ve denizden kuşatma altına almış bulunuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git