Korsan rejim İsrail Kültür Bakanı: S-300 sisteminin Suriye’de konuşlandırılması büyük bir hata

Tarih: 07 Kasım 2018 Saat: 11:19

Terör örgütü İsrail Kudüs ve Kültür Bakanı, S-300 sisteminin Suriye’de konuşlandırılmasının büyük bir hata olduğunu ve bu füzelerin Suriyelilere teslim edilmesinin tehlikeli bir adım olduğunu belirtti.

İsrail Kudüs ve Kültür Bakanı, Suriye’nin S-300 füze savunma sistemini İsrail’in sivil hedeflerini yok etmek için kullanmayı planladığını ve böyle bir saldırı gerçekleşirse İsrail’in bu sistemi yok edeceğini vurguladı.

Rus medyasına yaptığı konuşmada, “Suriye’de S-300 sisteminin konuşlandırılmasının büyük bir hata olduğuna ve bu füzelerin Suriyelilere teslim edilmesinin tehlikeli bir adım olduğuna inanıyoruz.” dedi.

İsrail Kudüs ve Kültür Bakanı sözlerine şöyle devam etti: “Suriye askeri personeli, teslim edilen askeri teçhizatı her zaman doğru kullanamaz ve bu teçhizatın yanlış kullanılması sivil hava araçlarını hedef alacaktır.”

Konuşmasına şunları ekledi: “İsrail kendi toprak ve uçaklarına saldırı halinde uluslararası kurumlar yoluyla harekete geçmeyecek. En kısa sürede operasyon düzenleyecek ve bu operasyon bir cevap niteliğinde olacaktır.”

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git