İran’ın Beyrut büyükelçisi: ABD, zalimane siyasetlerinden vazgeçmek mecburiyetinde kalacak

Tarih: 08 Kasım 2018 Saat: 10:35

İslami İran’ın Beyrut büyükelçisi Muhammed Celal Firuznia, ABD’nin sonunda İran ve diğer ülkeler ve milletlere yönelik zalimane siyasetleriden vazgeçmek mecburiyetinde kalacağını ifade etti.

İrna’nın bildirdiğine göre Çarşamba günü Lübnan Müslüman alimler birliği üyeleriyle görüşmesinde Amerika’nın İran’a yönelik yaptırımları ve Siyonist rejimin Filistin, Lübnan ve Suriye’ye devamlı tecavüzlerine değinen İran büyükelçisi Firuznia, Kuşkusuz söz konusu yaptırımlar ve tecavüzler eskiye nazaran daha çok milletlerin iradesi ve fedakarlık duygusunu güçlendirdiğini vurguladı.

İran’ın Beyrut büyükelçisi açıklamasının devamında Lübnan Müslüman alimler birliğinin performansı ve Sünni ve Şii alimlerin bu birlikte bulunmasına değinerek, şöyle dedi: Biz bugün her zamandan daha fazla İslami Vahdete muhtacız ve büyük sorunların üstesinden gelmek sadece birlikle mümkün olabilir.

Firuznia, İlahi sünnet ve İmam Humeyni ve İslam İnkılabı Rehberi’nin sadık vaatlerine göre Filistin ve Kudüs’ün özgürlüğe kavuşacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git