Ermenistan Savunma Bakanlığı Suriye’deki insani faaliyetlerine devam edecek

Tarih: 05 Aralık 2018 Saat: 18:11

Ermenistan Savunma Bakan Vekili David Tonoyan, kurumun Suriye’deki Ermenilere yardım da dahil olmak üzere bu ülkedeki insani faaliyetleri desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tonoyan, “Ermenistan’ın Suriye halkına elinden gelen insani yardımı sağlama kararları, Ermeni halkın durumu hakkında ciddi bir bilgiye sahip olmamız gerçeğiyle destekleniyordu. Suriye’deki Ermeni halkı, Suriye’nin büyük yerleşimlerinden biri olan Kamışlı dâhil, farklı bölgelere dağılmış durumda” ifadelerini kullandı.

Suriye’deki ‘Ermeni halkın sürekli olarak azalmasının endişelere yol açtığını’ kaydeden Tonoyan, “Halkımız, binlerce yıldır yaşamakta olduğumuz topraklarda yaşama hakkından yoksun kalıyor. Bu çok acı bir deneyim ve güvenliğin sağlanması, çıkarlarımızın savunulması için hala (zor durumda) olanların akıbetini bir parça rahatlatacak insani yardımda bulunma kararı alınmıştı” diye konuştu.

Bunun ‘Ermenistan’ın sadece Ermeni halkın üzerinde yoğunlaştığı anlamına gelmediğini’ vurgulayan yetkili, “Biz tüm Suriye halkına yardım ediyoruz. Ayrıca Suriye hükümetinin sorumluluk alanı dışında bulunan Ermeni halkına da yardım etmek istiyoruz” dedi.

Ermenistan Savunma Bakanlığı geçen eylülde Suriye’ye insani yardım ve sivil uzman gönderme niyetinde olduğunu açıklamıştı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git