Esad: ABD’nin düşmancı planları Suriye ile sınırlı değildir

Tarih: 05 Aralık 2018 Saat: 17:45

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad bugün Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ri Yong-ho ve Suriye’ye bulunduğu resmi iş ziyaretinde ona eşlik eden heyet ile yaptığı görüşmede, Suriye ve Kuzey Kore gibi bağımsız ülkelerin direnişi ve Batılıların planlarının hezimete uğratılmasının uluslararası denklemleri değiştirebileceğini vurguladı.

Suriye’deki son durumlar ve ortak önem taşıyan uluslararası meselelerin ele alındığı görüşmede Suriye Cumhurbaşkanı Esad Suriye ve Kuzey Kore’nin maruz kaldıkları savaş ve baskı şekillerinin farklı olmalarına rağmen bu savaş ve baskıların cevher ve hedeflerinin bir olduğuna dikkat çekti. Esad bu savaş ve baskıların temel amacının egemen ve bağımsız bir karara sahip olmalarının yanı sıra Batılı sömürü ve hegemonya planlarına karşı çıkan devletleri zayıflatmak olduğunun altını çizdi.

Bu savaş ve baskıların sadece Suriye ve Kuzey Kore ile ilgili olmadığını belirten Esad; bu savaş ve planlarla dünya haritasının yeniden çizilmeye çalışıldığına vurgu yaptı.

Suriye Cumhurbaşkanı, ABD ABD’nin düşmancı planları ve politikasının coğrafi sınırı olmadığına dikkat çekerken, tüm bağımsız devletleri hedef aldığını ifade etti. Batılı devletlerin düşmanca planlarının uğratıldıkları hezimetlere işaret eden el Esad; bu hezimetlerle birlikte Suriye, Kuzey Kore ve daha başka bağımsız devletlerin azimli mücadelelerinin uluslar arası sahayı değiştirip uluslar arası dengeyi sağlama gücüne sahip olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git