Suriye ordusu Süveyde’de 270’ten fazla IŞİD militanını öldürdü

Tarih: 05 Aralık 2018 Saat: 18:08

Rusya’nın Suriye’deki güçlerinin Komutanı Oleg Makareviç, Suriye ordusu ülkenin güneyindeki Süveyde vilayetinde 270’ten fazla IŞİD militanı öldürdüğünü söyledi. Militanların çoğu, ABD öncülüğündeki koalisyonun kontrolündeki El Tanf’tandı.

Rusya’nın Suriye’deki güçlerinin Komutanı Oleg Makareviç’e göre, Suriye ordusu Süveyde vilayetinde kanyonlar ve mağaraların bulunduğu zorlu bir bölgede, kötü hava koşulları altında bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda 270’ten fazla IŞİD militanı öldürüldü.

Aralarında keskin nişancıların yer aldığı militanların bulunduğu bölgede mayınlar vardı. Militanlar ayrıca savunma hatlarına gıda ve mühimmat da yüklemişti. Bölgedeki yüzey nedeniyle tank ve ağır teçhizatların kullanımının da zor olduğu operasyonda militanlar bomba atarlar, tanksavar füzeler ve havan toplarına da sahipti. Ancak Suriye ordusu aralarında ABD yapımı 12 TOW füzesi de dahil olmak üzere militanların çok sayıda silahını ele geçirdi. Öldürülen teröristlerin büyük kısmı da ABD öncülüğündeki koalisyonun kontrolündeki El Tanf’ın yanı sıra Yarmuk ve Şam’dandı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git