İdlib’de El Kaide bağlantılı örgütün lideri öldürüldü

Tarih: 13 Aralık 2018 Saat: 22:33

Suriye’nin İdlib kentinde El Kaide bağlantılı Ensar el Tevhid örgütünün lideri Ebu Bekir el Tunusi suikast sonucu öldürüldü. Son 4 ayda Suriye’nin kuzeyindeki terörist örgütlerden 345 komutan ve militan suikast sonucu öldürüldü.

ÖSO kaynaklarından edinilen bilgilere göre El Kaide bağlantılı Ensar el Tevhid örgütünün lideri Ebu Bekir El Tunusi, İdlib’in Dana kasabasında evinin önünde suikast sonucu öldürüldü. Evinin önünde ağır otomatik silahla taranan Tunusi, vurulduğu yerde öldü.

Tunus asıllı olan ve 5 yıl önce Tunus’tan Suriye’ye gelerek Suriye ordusuna karşı savaşan örgütün lideri Tunusi, Halep ve İdlib bölgesinde Suriye ordusuna ve Alevi sivillere yönelik kanlı saldırılar gerçekleştirmişti. Örgüt, İdlib’in Fua ve Keferya kasabasında 4 yıldır kuşatma altında kalan sivillere ağır silahlarla saldırılar düzenliyordu.

Tunusi’nin suikastını hiçbir örgüt veya güç üstlenilmedi.

SON 4 AYDA 345 KOMUTAN VE MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye’de son 4 ayda komutanı en çok öldürülenler ise El Nusra’nın öncülük ettiği Heyeti Tahriri Şam örgütünden oldu. Son 4 ayda HTŞ’nin 98 komutanı suikast sonucu öldürüldü.

Feylak el Şam, Ahrar-uş Şam ve Türkistan İslam Partisi örgütü gibi diğer terörist örgütler ve ÖSO grupların komutanları da zaman zaman suikast sonucu öldürülüyorlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git