Genel

Suriye’de hastaneler Coronaya karşı tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı

Corona virüsünü engelleme ve karşılama icraatları çerçevesinde yurdun farklı illerindeki üniversite hastaneleri özel hazırlıklarda bulunuyor.

Üniversite hastaneleri iki yolda Corona virüsüyle enfeksiyonların kaydedilmesi durumunda enfeksiyonun yayılmasını önlemek için harekete geçiyorlar: Birincisi, izolasyon odalarını ve tıbbi ve teknik kadroları donatmak, ikinci sırada, ortaya çıkan virüs vakalarını teşhis etmek ve yönetmek ve özel tıbbi protokoller geliştirmekle ilgili bilimsel gelişmeleri takip eder.

Şam Üniversitesi İnsan Tıbbı Fakültesi Dekan Yardımcısı ve bilimsel işlerden sorumlu Dr. Mervan el Halabi, SANA’ya yaptığı açıklamada; hastane tesislerini takip etmek ve alınan koruma ve önleme tedbirlerini sağlamak ve bu konuyla ilgili her ayrıntıyı takip etmek için sürekli görevde bulunan bir komitenin teşkil edildiğini açıkladı.

Halabi; Şam’daki bir dizi hastanelerde corona virüsüne karşı alınan icraatlar çerçevesinde özel bölümlerin ve ekiplerin hazırlandığını ve bahsedilen bölümlerde gerekli tıbbi teçhizatlarının yerleştirildiğini belirtti.

Halabi; sağlık hazırlığı için alınan icraatların yanı sıra yüksek eğitim öğrencilerden oluşan grupların şu an bilimsel açısından nitelikli eğitimle hazırlama kurslarda bulunduklarını belirtti. Halabi; yüksek eğitim öğrenciler gruplarının kamuda corona virüsüne karşılama ve engelleme farkındalık kampanyasına katkıda bulunacaklarına işaret ederken öğrenciler gruplarının sosyal medyada paylaşılan bilgileri teşkil edilen komiteye doğru aktarma görevinde de bulunacaklarını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu