FilistinGenel

38 yaşındaki siyonist yerleşimcinin tornavidayla bıçaklandığı açıklandı

İşgal rejimi kaynakları, dün akşam (16 Kasım Pazar) işgal altındaki Kudüs kentinde Burak Duvarı yakınlarında bir Yahudi yerleşimcinin Filistinli bir genç tarafından bıçaklandığını açıkladı.

İşgal polisi sözcüsü, Filistinli bir gencin Kudüs’ün Eski Belde semtinde 38 yaşında bir Yahudi yerleşimciyi tornavidayla bıçakladığını ve Yahudi yerleşimcinin yarasının orta derecede olduğunu söyledi.

İşgal rejimi kaynaklarına göre, Filistinli genç Yahudi yerleşimciyi bıçakladıktan sonra Babu’l-Amud bölgesine doğru kaçtı. İşgal güçlerinin eylemi gerçekleştiren genci yakalamak için Sultan Süleyman Caddesi’ni, Babu’s-Sahira ve Babu’l-Amud bölgelerini giriş-çıkışa kapattığı ifade edildi.

Bu arada, İslami Direniş Hareketi (Hamas), Yahudi yerleşimcilerden birinin Kudüs’te Burak Duvarı yakınlarında bıçaklanması eylemini tebrik etti.

Hamas Hareketi sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, dün akşam konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bıçaklama eyleminin işgalcilerin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan ihlallerine doğal bir tepki olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu