Filistin

4 yeni teşhisten sonra Batı Şeria’da Korona virüsü vakası 35’e çıktı

Filistin Hükümeti sözcüsü İbrahim Melhem bugün (13 Mart, Cuma) öğleden önce, işgal altındaki Batı Şeria’daki Beytüllahim bölgesinde 4 yeni korona virüsü vakası tespit edildiğini duyurdu. 

Melhem, bugün yaptığı basın açıklamasında, Beytüllahim’deki 4 yeni korona virüsü vakası tespitinden sonra Filistin’de virüs bulaşanların sayısının 35’e çıktığını bildirdi.

Tıbbi muayeneye tabi tutulan 1929 kişiden 35’inde korona virüsü tespit edildiğine dikkat çeken Melhem, bunlardan 22’sinin erkek, 13’ünün kadın olduğunu söyledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, korona virüsü hastalarının 34’ü Beytüllahim’den biri Tulkerem’den.

Hastalardan 3’ünün 18 yaşın altında olduğunu açıklayan Bakanlık, 4 yeni hastanın korona virüsü bulaşmış kişilerle yakından temas ettikleri için hastalığa yakalandıklarına dikkat çekti.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) geçtiğimiz Çarşamba akşamı, korona virüsünün dünyadaki ülkelerin çoğunda hızla yayılması sebebiyle durumun küresel bir salgın olarak sınıflandırdığını duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü Genel Müdürü Tedros Adhanom Ghbereysus konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında şunları söyledi: Enfeksiyonun yayılma ve hareket düzeyi konusunda çok endişeliyiz. Bu nedenle Kovid-19 virüsünün salgın olarak sınıflandırılabileceği konusunda bir kanaate vardık.

Yetkili açıklamasında, Avrupa kıtasında 930 ölüm ve 22 bin vaka kaydedildiğini, Çin dışındaki vakaların son iki haftada 23 kat arttığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu