Genel

60′dan fazla kitle iletişim aracı Suriye aleyhine çalışmalarını sürdürüyor

Suriye devlet başkanı Beşşar Esad, bölgedeki bazı taraflarla uluslar arası bazı çevrelerin, Suriye halkının kanıyla ticaret yaptığını söyledi.

Almanya haber ajansının bildirdiğine göre; Şam üniversitesinde yaptığı konuşmasında bölgedeki bazı Arap ülkelerinin , Suriye gelişmeleri karşısında izlediği siyasetlerin üzüntü verici olduğunu hatırlatarak, “bu ülkeler, bazı batılı ülkelerle, Suriye karşısında çok olumsuz bir siyaset izliyorlar” dedi.

60’dan fazla kitle iletişim aracının, gerçek dışı olaylarla, yapay haberlerle Suriye aleyhine yayın yaparak, Suriye’yi dünya kamuoyuna yanlış tanıtmaya çalıştığını belirten Suriye devlet başkanı Beşşar Esad, BBC ile olmamış bir röportajının da yayınladıklarını ve Suriye düşmanlarının yürüttüğü komplolarda hiçbir sınır tanımıyor diye konuştu.

Suriye devlet başkanı Beşşar Esad yaptığı açıklamasında, halk içerisinde karamsarlık ve ülkedeki yönetimi devirmenin düşmanların başlıca hedefi olduğunu hatırlatarak, “ Arap ülkeleri, suriye’deki sorunun çözümü konusunda yardımcı olmadıkları gibi batılı ülkelerle birlikte, baskı siyasetleri izleyerek, Lübnan eski başbakanı Refik Hariri suikastıyla birlikte Suriye’ye baskı yapmaya çalıştılar dedi.

Arap Birliğinin tutumlarını da eleştiren Suriye devlet başkanı Esad, sorunları daha bir çözümsüz hale getirmeye çalıştıklarını ve yabancı ülkelerin, BM güvenlik konseyindeki istenilen sonuçları alamaması ardından, istediklerini elde etmek için şimdi de Arap birliği üzerinden baskı yapmaya başladıklar diye konuştu.

Suriye devlet başkanı Beşer Esad açıklamasında, Suriye halkının yönetimden çekilmesini isterse, kendisinin de görevden çekileceğini kendisinin yönetimde, halkın destekleri sürece var olacağını söyledi. Beşşar Esad ayrıca, Suriye’de yaşanan olaylar, her Suriye vatandaşının kalbinde derin yara açtığını fakat, zaferin çok yakın olduğunu dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı