GenelSuriye Düşmanları

İran büyükelçiliğine bombalı saldırı düzenleyen Macid el-Macid, Bender bin Sultan’ın emrinde

Beyrut’taki İran büyükelçiliğine bombalı saldırı düzenleyen terörist “Macid el-Macid”in Suudi Arabistan istihbarat bakanı Bender bin Sultan’dan emir aldığı belirtildi.

el-Alem sitesinin Lübnan kaynaklarından aktardığı habere göre, Beyrut’taki İran büyükelçiliğine bombalı saldırı düzenledikten sonra Lübnan güvenlik güçlerince yakalanan Abdullah Azzam Tugayları adlı terör örgütünün Suudi Arabistan vatandaşı liderinin, Suudi Arabistan istihbarat bakanı Bender bin Sultan’la ilişkisinin olduğu ortaya çıktı.

Suudi Arabistan kaynaklarının “Macid el-Macid”in yakalandığı haberini yalanlamaya çalışmasına rağmen Lübnan savunma bakanı “Macid el-Macid”in yakalandığı haberini doğruladı.

Aranan bu Arabistanlı teröristin Lübnan güvenlik güçleri tarafından Salı gecesi Beyrut’ta tutuklandığı ve daha sonra kimlik tespiti için DNA testi yapıldığı dile getirildi.

Son yıllarda güney Lübnan’da bulunan “Aynu’l-Helva” kampında kalan “Macid el-Macid”, birkaç ay önce Suriye’ye giderek el-Nusra cephesi terör örgütü “Ebu Muhammed el-Colani”ye biat ettiği, ama el-Colani aleyhine yapılan saldırılardan sonra tekrar Beyrut’a döndüğü belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı