Genel

2014 Suriye halkının zaferler yılı olacak

Suriye Başbakanı Vail Halaki, 2014 yılının askeri, ekonomik, siyasi ve ideoloji bütün alanlarda, Suriye halkının zaferler yılı olacağını belirtti.

Kabine oturumu sırasında Halaki, güven ve istikrarın pekiştirileceği bu yılda ulusal kapasitelerin geliştirileceğini ve silahlı terörist gruplarla mücadelede büyük fedakarlıklar sunan kapsamlı evrensel savaşta Suriyelilerin acılarının hafifletilmesi önemini vurguladı.

Halaki, teröristleri para ve silahla destekleyen ülkelerin, başta Türkiye olmak üzere Suudi Arabistan ve diğer ülkelerin terör ve yolsuzluk şahsiyetlerini düşürecek siyasi ve toplumsal krizlerle karşı karşıya olduklarına işaret etti.

Halaki, uluslar arası toplumun dünya terörüyle mücadelesindeki sorumluluklarını üstlenmesi ve kaynaklarını kurutma sorumluluklarını yerine getirmesi gereğini bir kez daha yineleyerek, söz konusu terörün yakında bölge sınırları dışına yayılacağına dikkat çekti.

Halaki, vatan topraklarını taammüt eden acı ve temiz kanlara rağmen zafere erişeceklerini, güven ve istikrarı sağlayarak vatanın dört bir köşesinde işçilerimizin gayretleri ve çiftçilerimizin alın terleriyle ülkemizin yeniden inşa edileceğine, gıda, sanayi ve enerji güvenliğimizi sağlayacağımıza dikkat çekti. Halaki, Suriye Arap ordusunun tüfeğiyle de terörü ortadan kaldıracaklarına ve tekfiri karanlık ideolojileri ihraç eden boş kum krallıklarının da düşeceğine işaret etti.

Başbakan hükümetin 2014 yılında devletin genel bütçesinin kararlaştırdığı öncelikler gereğince başta güvenlik ve istikrarın sağlanması ve yaşam şartlarının temin edilmesi ile Suriye Lirasının direnç ve istikrarını desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Kendi yönünden Sosyal İşler Bakanı ile Sağlık Bakanı oturum sırasında, geçici ikamet merkezlerine taşınan Adra İşçi Siteleri kenti ahalilerine sunulan ilk yardım çabaları, yaşam gereksinimleri ile gerekli sağlık ve tıbbi yardımların sunulması hakkında bilgi verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı