GenelSuriye Dostları

27. İslami Vahdet Konferansında tekfirci düşüncelerle mücadele konusu ele alınacak

İslam Mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri, takrib diyaloğuna vurgu ve tekfirci düşüncelere karşı mücadelenin Tahran’da düzenlenecek olan 27. Uluslar arası İslami Vahdet konferansının ana konularından olduğunu bildirdi.

İslam mezhepleri Takrib Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhsin Eraki, 27. Uluslararası İslami Vahdet konferansının 56′yı aşkın ülkeden din adamı ve seçkin kişilerin katılımıyla 17 ila 19 Ocak tarihleri arasında Tahran’da düzenleneceğini ve İslam dünyasına fitne düşürmeyi amaç edinen fitneci akımlarla mücadele konusunda önemli kararların alınmasının amaçlandığını söyledi.

Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’in kutlu doğum yıl dönüm kutlamalarıyla birlikte Uluslararası İslami Vahdet Konferansının da, “Kur’anı Kerim ve Vahdetteki Rolü” başlığı altında Tahran’da düzenleneceğini belirten Ayetullah Eraki, 3 gün sürecek olan bu konferansta, “İslami Vahdet, Kur’ani Gereklilik”, “Kur’anı Kerim ekseninde İslam Ümmeti’nin vahdeti ve sorunlar” ve “Kur’anı Kerim açısından İslam toplumunun konumu” başlığı altında konuların ele alınarak inceleneceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı